Oblečení

Oblečení

Sportovní obuv SIDI Eagle 6 SRS Kromě různého příslušenství na kolo byste měli svoji pozornost věnovat také svému oblečení, včetně bot, rukavic a také výběru slunečních brýlí.

Co byste při svých výlete určitě neměli podceňovat, je kvalitní oblečení. Počasí se může velmi rychle změnit, a proto byste s sebou měli mít i v letních měsících teplou mikinu. To nejlepší, co si můžete na jízdu na kole pořídit, je termoprádlo, které saje pot, velmi rychle schne, v létě chladí a v zimě hřeje. Abyste byli na cestách dobře viditelní, vybavte se raději oblečením a obuví, které mají reflexní pásky.

Nezapomínejte zvolit správnou obuv. Nejdůležitější při výběru správných bot je zvolit materiál, který vám nebude sklouzávat z pedálů. Pak také dost záleží na tom, zda máte v plánu převážně jezdit nebo se také ve velké míře procházet. V prvním případě zvolte raději obuv s tvrdou podrážkou, jinak jsou lepší boty, které mají měkčí podrážku.

Sluneční brýleNedílnou součástí vaší výbavy by určitě měli být také cyklistické rukavice, které plní hned několik funkcí. Rukavice vás jednak chrání před vznikem puchýřů, jednak proti drobným poraněním, které mohou vzniknout například od větviček při jízdě hustým terénem. Jejich vynikající vlastností také je, že dokážou odsávat pot, takže budete mít řídítka v pevným rukou. Vybírat můžete jak z rukavic bez prstů, které oceníte v letních měsících, tak z prstových rukavic vhodných do chladného počasí.

Další část těla, kterou byste měli dobře chránit, jsou vaše oči. Kvalitní sluneční brýle nejenže chrání vaše oči před škodlivým UV zářením, ale také zamezí tomu, aby vám do oka nespadl kamínek, nešvihla vás větvička do oka. Důležité je také zbarvení, které byste měli volit podle intenzity světla. Obecně se doporučuje, abyste během slunečného dne volili tmavě zbarvené brýle, během šera je lepší volit brýle se žlutým zbarvením a v noci vám budou stačit čiré brýle.

O webu

Na našich webových stránkách najdete všechny potřebné informace týkající se horských kol. Kromě základního popisu tohoto nejoblíbenějšího typu kol se zde dočtete také to, do jakých kategorií se horská kola dělí, jaký je rozdíl mezi klasickými a nejnovějšími typy kol, jaké příslušenství si můžete ke kolu přikoupit a jaké oblečení je pro jízdu na kole nejvhodnější. Poradíme vám i s výběrem horského kola.