Příslušenství na kolo

Příslušenství na kolo

Přilba na koloJízda na kole je v posledních letech velmi oblíbeným způsobem trávení volného času, a to nejen u jednotlivců, ale také u rodin s dětmi. Především u horských kol musíte myslet na svou bezpečnost. S horskými koly se mnohdy vydáváte do velmi nebezpečného a nepřístupného terénu.

Než se vydáte na cestu, měli byste zkontrolovat, jestli má vaše kolo veškerou povinnou výbavu, kterou podle zákona musí mít. Jedná se především o dvě na sobě nezávislé brzdy, zadní červenou a přední bílou odrazku, oranžové odrazky na pedálech i na paprscích kol, přední světlo, zadní červené světlo a další. Kromě těchto povinných doplňků můžete svoje kolo vybavit i dalšími příslušenstvími, které zajistí vaši bezpečnost.

Při svých výletech jistě budete muset použít také silnice, kde musíte být dobře viděni. Samozřejmostí jsou světla, která vám zajistí dobrou viditelnost. Na silnici oceníte i zadní blikačku. Pro ještě lepší viditelnost slouží reflexní pásky na vestě, oblečení či botách.

Cyklocomputer Cateye StradaKromě povinných doplňků si na kolo můžete pořídit i další příslušenství, které jistě během své jízdy oceníte. Jedním takovým doplňkem je i cyklocomputer, na kterém se zobrazuje počet ujetých kilometrů i vaše rychlost. Při dlouhé jízdě terénem se vám jistě bude hodit držák s láhví na vodu. Velmi oblíbené jsou například tzv. camel bag nebo lahve, jenž mají na náústku krytku, která je připevněná lankem. Dalším důležitým doplňkem, který si na kolo můžete přidat, jsou brašny.

Tou nejdůležitější výbavou je především přilba, která vám bude perfektně padnout. Přestože je přilba povinná jen do 15 let, při jízdě v terénu byste ji určitě mít měli. Při náročných sjezdech vám hrozí, že upadnete a můžete se tak velmi vážně zranit. Přilba by vám tak v některých případech mohla zachránit život, a proto byste neměli rizika podceňovat a vždy mít vždy na hlavně přilbu.

O webu

Na našich webových stránkách najdete všechny potřebné informace týkající se horských kol. Kromě základního popisu tohoto nejoblíbenějšího typu kol se zde dočtete také to, do jakých kategorií se horská kola dělí, jaký je rozdíl mezi klasickými a nejnovějšími typy kol, jaké příslušenství si můžete ke kolu přikoupit a jaké oblečení je pro jízdu na kole nejvhodnější. Poradíme vám i s výběrem horského kola.