Výběr horského kola

Výběr horského kola

Horské kolo 2011 RM Slayer 50Při výběru horského kola byste měli mít jasno především ve třech věcech, a to kolik byste byli ochotni za kolo zaplatit, jak často ho budete používat a ve kterém prostředí s ním budete jezdit.

Pokud kolo nepotřebujete do nijak náročného terénu a chystáte se ho tedy využívat především pro jízdu na silnici, porozhlédněte se po kolech v cenové relaci okolo 8 000Kč. Tato kola se perfektně hodí pro každodenní jízdy do zaměstnání, ale zároveň taky na rekreační výlety do přírody, kde nebudete muset absolvovat nijak obtížný terén.

8 000– 20 000Kč zaplatíte za horská kola, se kterými můžete vyrazit i do náročnějšího terénu. Jsou to velmi kvalitní kola vyráběná z velmi kvalitního materiálu, který není ani tolik těžký. Především se ale hodí pro milovníky cykloturistiky, kteří se na kole rádi toulají přírodou dlouhé hodiny. Hodí se také k občasným méně náročným závodům.

Detail horského kolaPokud se ale jízdě na horském kole věnujete intenzivně a často se účastníte i závodů, tak právě pro vás jsou určena horská kola, která pořídíte od 20 000Kč. To už jsou ale opravdu velmi kvalitní kola, u nichž se klade velký důraz na funkční a jízdní vlastnosti kola. Tyto dražší kola se hodí pro cykloturistiku, kdy cesta vede velmi náročným terénem, ale hlavně jde o závodní kola.

Pokud máte v těchto třech věcech jasno, můžete přistoupit k dalšímu kroku, kterým je výběr velikosti kola, kde je klíčovým prvkem velikost rámu. U něj se byste se měli řídit podle vaší výšky a délky dolních končetin. Svou roli zde má i to, zda si kolo kupuje zkušený jezdec pro sportovní účely nebo někdo, kdo potřebuje kolo jen jako dopravní prostředek. Pro sportovní jízdu byste měli zvolit kolo s vyššími rámy, naopak u kola pro turistické účely volíme rámy menší.

Pozor byste si měli dát u výběru horského kola pro ženy. Ty si vybírají buďto konkrétně dámský rám nebo obyčejný rám menší velikosti. Také je vhodnější volit užší řídítka.

O webu

Na našich webových stránkách najdete všechny potřebné informace týkající se horských kol. Kromě základního popisu tohoto nejoblíbenějšího typu kol se zde dočtete také to, do jakých kategorií se horská kola dělí, jaký je rozdíl mezi klasickými a nejnovějšími typy kol, jaké příslušenství si můžete ke kolu přikoupit a jaké oblečení je pro jízdu na kole nejvhodnější. Poradíme vám i s výběrem horského kola.